Aktualności

Zakończenie sezonu z Adrianem Meronkiem

To było fantastyczne zakończenie sezonu. 100 zawodników wzięło udział w trzydniowej sportowej rywalizacji, pod okiem Adriana Meronka w niełatwych październikowych warunkach na polu Wrocław Golf Club.

Ostatni turniej z cyklu 5 Stars Junior Cup by Adrian Meronk odbył się od 13 do 15 października na polu pod Wrocławiem, czyli właśnie tam, gdzie swoją golfową karierę rozpoczynał Adrian Meronk. Adrian był z zawodnikami przez wszystkie trzy dni turnieju, odpowiadał na pytania, rozmawiał, a nawet uderzał z nimi z tee jednego dołka. Zapytany o złotą radę dla juniorów, którzy chcieliby za jakiś czas być na jego miejscu odpowiedział: „Celujcie wysoko, dążcie do tego, wierzcie w siebie, mocno trenujcie, otaczajcie się dobrymi ludźmi i nigdy się nie poddawajcie”.

Juniorzy pomimo zmiennych warunków pogodowych przynosili bardzo dobre wyniki. Po pierwszej rundzie najniższy wynik – 68 uderzeń – należał do reprezentanta Czech Matousa Zacha. Drugiego dnia poprawił on swój rezultat o jedno uderzenie, grając fenomenalne – 67 uderzeń (29 uderzeń na drugiej dziewiątce). Przed finałową rundą prowadził już 5 uderzeniami nad kolejnym w stawce zawodnikiem, pochodzącym również z Czech Ondrejem Sustkiem, który drugiego dnia zawodów także zagrał 68 uderzeń. Przed ostatnią rundą w klasyfikacji generalnej na trzecim miejscu był Maciej Janusiewicz, który grał równo – 70, 71 uderzeń.  Finałowa runda nie zmieniła mocno układu w klasyfikacji WAGR chłopców. Zach zagrał na par pola i tym samym triumfował w generalnej klasyfikacji, z siedmiouderzeniową przewagą nad Maciejem Janusiewiczem, którego konsekwentna równa gra pozwoliła na zajęcie drugiego miejsca. Ondrej Sustek miał trzeci najniższy wynik wśród chłopców. Ze względu, iż każdy z tych zawodników był w grupie U18 dokładnie tak wyglądała finalnie również ta klasyfikacja turniejowa.

W klasyfikacji generalnej dziewcząt po pierwszej rundzie liderkami były Martyna Muchajer i Matylda Krawczyńska, grając identycznie 71 uderzeń. Sześć uderzeń więcej miała Marysia Moczarska. Drugiego dnia na prowadzenie wysunęła się Matylda Krawczyńska zdobywając dwa uderzenia przewagi nad Martyną Muchajer. Finałowa runda należała już do Martyny – zagrała 69 uderzeń i zajęła pierwszą lokatę w klasyfikacji WAGR dziewcząt. Drugie miejsce należy do Matyldy Krawczyńskiej, a trzecie do Marysi Moczarskiej Wszystkie trzy dziewczęta reprezentowały grupę U18.

W turnieju 5 Stars 19- 25 podium należy do reprezentanta Czech, choć rozstrzygnięcie przyniosła dopiero ostatnia runda. Przez dwa dni Jan Sustek i Michał Bargenda szli równo, grając konsekwentnie 73 i 71 uderzeń. Po dwóch dniach identyczny rezultat jak oni – 144 uderzenia – odnotował także Konrad Bargenda, który zagrał drugiego dnia 70 uderzeń, choć szanse były na o wiele niższy wynik. Konrad po pierwszej dziewiątce był na -6, grając 6 birdie i 3 pary, niestety zdecydowanie gorzej poszło mu na drugiej dziewiątce – 40 uderzeń (3 bogeye i jeden double). Niedzielna runda to 70 uderzeń w wykonaniu Sustka i to ten wynik zapewnił mu zwycięstwo w turnieju 5 Stars 19-25. Na par zagrał Michał Bargenda, co pozwoliło mu zająć drugie miejsce. Trzecia lokata należy do Konrada Bargendy.

„Był to mój pierwszy turniej w Polsce i jestem mile zaskoczony. Organizacja była na najwyższym poziomie, a pole zostało rewelacyjnie przygotowane. Nie grałem dzisiaj najlepiej, ale uratowałem dużo puttów. Niesamowitym doświadczeniem było też spotkanie i rozmowa z Adrianem Meronkiem oraz możliwość zagrania z nim wspólnego dołka” powiedział Jan Sustek.

W grupie juniorów poniżej 15  roku życia pierwsze miejsce zajął Antoni Hawkins (221 uderzeń) przed Janem Pylą i Michałem Cyganem. Wśród dziewcząt w tej grupie triumfowała Aleksandra Buczkowska (247 uderzeń), druga była Zuzanna Mordaka , a trzecia Blanca Libera.

Karol Gil zwyciężył w grupie chłopców U12 z trzema uderzeniami przewagi nad Janem Pawluczukiem. Trzeci był Theo Oderinde. Pośród dziewcząt w tym wieku najlepsza była Julia Fijałkowska, druga Lena Szymańska, a trzecia Oliwia Gałka.

W grupie dzieci, poniżej 10 roku życia, pierwsze miejsce wśród chłopców zajął Mateusz Niedworok, z 11 uderzeniami przewagi do znajdującego się na drugiej lokacie Krzysztofa Bereszyńskiego, a trzeci był Jan Styczek. Pośród dziewcząt najlepiej poradziła sobie Zofia Szermach, 133 uderzenia. Druga była Lu YiChen z dwoma uderzeniami stary, a trzecia Alicja Derek.

 

Na rozdaniu obecny był także Adrian Meronk, który porównał dzisiejszy golf juniorski do czasu, w których on sam był juniorem: „Szczerze mówiąc golf juniorski w Polsce coraz fajniej wygląda. Przybywa coraz więcej dobrych juniorów, patrzyłem po ich swingach i technicznie są naprawdę OK. Ilość juniorów rośnie z roku na rok i to jest pocieszające. Coraz więcej zawodników i zawodniczek wyjeżdża do Stanów na stypendia golfowe  więc to też jest fajna miara ich poziomu golfa. Powoli się to ruszyło, jest dużo lepiej niż kiedy ja byłem juniorem i łącznie było nas 3-4 dobrych zawodników. Mam nadzieję, że z roku na rok będzie coraz lepiej”, podsumował Adrian.

Tym samym zakończył się cykl 5 Stars Junior Cup by Adrian Meronk, a kolejny turniej juniorski – 5 Stars International Cup – odbędzie się na początku 2024 roku w Turcji.

  • Strona główna
  • Kontakt
  • Aktualności
  • Turnieje
  • Nasza historia
  • ASM Scholarship
  • Galerie