Turniej

5 Stars Junior Cup 2023 by Adrian Meronk

Nasza historia

26 – 28 czerwca 2023 – Modry Las

Powrót do strony głównej turniejuPowrót

Relacja


Pogoda zmieniała się przez trzy dni jak w rollercoasterze – od 30 stopniowego upału, przez ulewę i burze, po 18 stopni i bardzo silny wiatr. Ponad 70 zawodników miało więc okazję sprawdzić swoje umiejętności w najróżniejszych warunkach. Mimo to liderzy z pierwszego dnia w wielu przypadkach utrzymali prowadzenie przez kolejne rundy, jednak walczyli o każde uderzenie.

5 Stars Junior Cup by Adrian Meronk oraz 5 Stars 19-25 odbyły się na przepięknym polu Modry Las, które za każdą wizytą zachwyca swoim ukształtowaniem, spektakularnymi widokami jak i przygotowaniem. Tym razem pole zafundowało młodym graczom trudne warunki atmosferyczne.

W turnieju dla najstarszych zawodników bezapelacyjnie, od samego początku, prowadził Łukasz Bogusz, który zagrał w pierwszej rundzie na par pola. Pośród golfistów w wieku 19-25 lat już do końca zawodów nikt nie powtórzył tego wyczynu. Łukasz kolejne rundy grał poniżej 80, dzięki czemu z sumą 224 uderzeń (osiem powyżej par) wyprzedził kolejnego w stawce zawodnika – Kamila Nowaka o 9 uderzeń. Trzecie miejsce w tej klasyfikacji należy do Szymona Uzara.

„Moja gra była na dobrym poziomie, choć pierwszego dnia zdecydowanie najlepsza. Warunki mocno utrudniły rozgrywki drugiego i trzeciego dnia. Pole był bardzo dobrze przygotowane, również greeny, zwłaszcza porównując je z innymi turniejami, na których ostatnio grałem”, podsumował Łukasz.

W turnieju 5 Stars Junior Cup by Adrian Meronk najniższy wynik 229 uderzeń uzyskał, pochodzący z Malty, Aleksandr Vagimov. W pierwszej rundzie zagrał 75 uderzeń, a przez kolejne dwa dni notował wyniki plus 5. Stabilna gra wystarczyła, by zająć pierwsze miejsce w klasyfikacji WAGR jak i w swojej grupie wiekowej U15.  Nguyen Viet (również U15) zagrał pierwszego dnia na par pola, jednak zawodnik z First Wasaw Golf przez następne dni przynosił już wyniki powyżej 80 uderzeń, co uniemożliwiło mu walkę o pierwsze miejsce w tej kategorii i zepchnęło go ostatecznie na 3. lokatę.

„Grałem stabilnie i konsekwentnie”, powiedział Aleksand Vagimov. „Pole jest w bardzo dobrym stanie, greeny są świetnie utrzymane. Warunki były trudne, zwłaszcza drugiego i trzeciego dnia – było dużo deszczu i wiatru oraz było zimno. Najlepszą częścią mojej gry – są irony i w uderzeniach nimi byłem stały. To moja pierwsza wizyta w Polsce, przyleciałem tu z Malty. O turnieju dowiedziałem się poprzez przyjaciela mojego taty”, dodaje. Drugie miejsce wśród chłopców w wieku poniżej 15 lat zajął także pochodzący z Malty Noah Gratil, który zagra łączne 238 uderzeń.

Wśród chłopców do lat 18 rywalizacja była bardzo zacięta i o tym, kto znajdzie się, na którym miejscu podium decydowało zazwyczaj jedno uderzenie. Po pierwszym dniu na prowadzeniu był Mateusz Zygadło, który zagrał na par. Kolejne rundy w jego wydaniu były już nieco słabsze i z sumą +21 zajął ostatecznie 4. miejsce w tej grupie. Zwycięzcą został lider z drugiej rundy – Marcin Kuna z Open Golf Club. Tylko jedno uderzenie mniej miał Leon Krawczyk, który ostatniego dnia zagrał najniższy wynik 74 uderzenia, co biorąc pod uwagę nieobliczalny tego dnia wiatr jest nie lada osiągnięciem. Dwa uderzenia więcej od Leona miał Oliwier Onyszkiewicz i to on zajął trzecią lokatę.

Wśród dziewcząt najniższy rezultat turnieju – 242 uderzenia – uzyskała Zuzanna Mordaka z Wrocław Golf Club. Tym samy znalazła się też na pierwszym miejscu w grupie wiekowej – Juniorek młodszych. Pięć uderzeń więcej zanotowała druga w tej klasyfikacji – Julia Cebula, a trzecia lokata należy do Aleksandry Buczkowskiej.

Wśród najstarszych dziewcząt, do 18 roku życia, zwyciężyła Aleksandra Wójcikowska z Wrocław Golf Club, z sumą 247 uderzeń „Przez trzy dni grało mi się świetnie, była super atmosfera i pole było rewelacyjnie przygotowane. Ostatniego dnia grałam niestety fatalnie i myślałam, że poddałam zwycięstwo ale okazało się, że jedno uderzenie było na wagę złota”, powiedział Aleksandra. Choć Wójcikowska pierwszego dnia zapewniła sobie znaczną przewagę nad pozostałymi zawodniczkami, stopniowo jednak topniała ona po każdej rudzie i w rezultacie Lara Soguc z Turcji przegrała walkę o pierwsze miejsce zaledwie jednym uderzeniem.

Wśród dziewcząt w kategorii U12 zwyciężyła również pochodząca z Turcji Ada Narin, uzyskując 18-uderzdeiową przewagę nad pozostałymi zawodniczkami w tej grupie. Wśród chłopców w tym wieku zwyciężył The Oderine (Sobienie Królewskie G&CC), który w tym roku gra po raz pierwszy w Młodzikach.

 

W grupie U10, która rozgrywała każdego dnia 9 dołków,  najlepszy wynik przyniósł Krzysztof Bereszyński.

Dla zwycięzców każdej w kategorii turnieju dla zwodników poniżej 18 lat , w której wzięło udział powyżej 5 osób, przyznano także kwalifikacje do turnieju Champion of the Champions.

Następne zawody z cyklu 5 Stars Junior Cup by Adrian Meronk oraz 5 Stars 19-25 już w dniach 12-14 lipca w Prosper Golf Celadna.

Wyniki

Chłopcy

Dziewczęta

Wspólne

Galerie


 • Dzien 1

  308 zdjęć
 • Dzień 2

  174 zdjęć
 • Dzień 3

  185 zdjęć

Sponsor wspomagający

Sponsor wspierający

Partnerzy

Turniej rankingowy

 • Strona główna
 • Kontakt
 • Relacja
 • Regulaminy
 • Wyniki
 • Galerie