Turniej

5 Stars Junior Cup 2022

Nasza historia

13 – 15 maja – Kraków Valley Golf & CC

Powrót do strony głównej turniejuPowrót

Informacje


Zakończyliśmy pierwszy turniej z serii 5 Stars Junior Cup na wymagającym polu Kraków Valley. Walka wśród juniorów była zacięta i trwała do ostatniego dnia, gdyż dla niektórych stawką było wejście do rankingu WAGR.

Na warunki pogodowe nie można było bardzo narzekać – było słonecznie, choć silny i zimny wiatr na pewno nie ułatwiał zadania. Pagórkowate pole Kraków Valley natomiast przysparzało dodatkowych trudności.

Maja Ambroziak, reprezentantka Kadry Narodowej, poradziła sobie jednak z tymi warunkami znakomicie. Zagrała pierwsze dwie rundy po 68 uderzeń, a łącznie cały turniej zakończyła wynikiem 6 uderzeń poniżej par. Na swojej scorecardzie zanotowała także eagle’a w trakcie drugiej rundy.

„Ogólnie bardzo dobrze mi się grało. Pierwszy dzień była na rozruszanie się ale dobrze grałam. W drugiej rundzie, drugą dziewiątkę zaczęłam bardzo dobrze i  potem niestety nie poszło po mojej myśli ale zeszłam z pola zadowolona. W rundzie finałowej z Kingą Kuśmierską była dobra walka. Na zmianę trafialiśmy albo birdie, a jak jedna miała bogeya, druga miała para,  było więc dynamicznie. Niestety na 10. dołku trochę mi nie poszło, wiec wówczas bardzo zmieniła się klasyfikacja. Wydawało mi się, że w tamtym momencie Kindze wystarczyły cztery birdie, żeby była dogrywka w klasyfikacji do WAGRu i ona zagrała te cztery dołki na -1. Mi na koniec nie wpadały putty ale skończyłam parami i to wystarczyło.”, powiedziała Maja Ambroziak.

„Rzeczywiście mocno wiało drugiego i trzeciego dnia, jednak ja bardzo lubię grać w wietrze. Uważam, że jest wówczas dodatkowe wyzwanie ale dobrze sobie z nim radzę i czuję się komfortowo jak wieje”, dodała Maja.

Maja uzyskując najniższy wynik turnieju zwyciężyła także w kategorii dziewcząt U18. Druga w tej klasyfikacji była Aleksandra Wójcikowska. Kinga Kuśmierska z rezultatem minus jeden (i dwoma eaglami) zwyciężyła wśród dziewcząt U15. Uzyskała znakomitą przewagę nad drugą w tej klasyfikacji Marią Moczarską (242 uderzenia) oraz znajdującą się na trzeciej pozycji Nataszą Klimko (249 uderzeń).

Wśród chłopców największa rywalizacja o najniższy wynik turnieju odbyła się pomiędzy Frankiem Dudkiem a Janem Branickim, którzy tym samym walczyli o kwalifikację do rankingu WAGR. Przed finałową rundą zawodników dzieliło zaledwie jedno uderzenie. W niedzielnej rozgrywce Franek okazał się lepszy o trzy uderzenia i z sumą 228 uderzeń uzyskał najniższy wynik wśród chłopców oraz zwyciężył w kategorii U21. Drugą lokatę w tej klasyfikacji zajął David Shinto z rezultatem 247 uderzeń, a trzeci był Kamil Sikora z sumą 256 uderzeń.  Jan Branicki najlepszy okazał się w kategorii U18. Łączny wyniki 230 uderzeń dał mu osiem uderzeń przewago nad drugim na podium Szymonem Uzarem, który miał zaledwie jedno uderzenie przewagi nad Gustawem Kaweckim. Pośród chłopców U15 triumfował Antoni Fijałkowski z sumą 256 uderzeń. Wyprzedził pochodzącego z Łotwy Gustavsa Emilsa Sangovicsa(263 uderzenia) oraz Jana Pylę (265 uderzeń).

W kategorii U12 niezaprzeczalnym liderem był Franek Moczarski, który zagrał 245 uderzeń. W klasyfikacji netto, która była prowadzona również dla tej grupy, zwyciężył Miłosz Kupiec przed Anronim Pendrakowskim i Michałem Dudarskim.

W turnieju wystąpiły także dzieci poniżej 10 roku życia. Przez trzy dni rozegrały one 27 dołków. Wśród chłopców najlepszy okazał się Theo Oderinde z sumą 112 uderzeń. Druga pozycja należy do Maksymiliana Dudarskiego. Wśród dziewcząt najniższy wynik – 133 uderzenia – uzyskała Lena Szymańska, zwyciężając z Martą Puchkovą i Alicją Deker.

Podczas trzeciej rundy był także dołek konkursowy Erga Caffe Nearest to the Pin, który zwyciężył Franek Dudek.

Grę juniorów na 5 Stars Junior Cup bacznie obserwował trener Kadry Narodowej Alvin Brasseaux. Po turnieju stwierdził: „Nasi juniorzy grali bardzo dobrze. To rewelacyjne pole golfowe, a warunki były trudne. Z roku na rok można zobaczyć, że nasi juniorzy grają coraz lepiej i lepiej. Dużo chłopców, zwłaszcza tych poniżej 12 roku życia ma niesamowity potencjał. Bardzo dobrze się to obserwuje”.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali także zaproszenie na zawody Champion of the Champions. Jest to światowy turniej, na którym rywalizują triumfatorzy krajowych rozgrywek o najwyższej randze.

Sponsorem generalnym turnieju jest szwajcarski bank UBS. Sponsorem wspierającym Chrońpesel.pl, a sponsorami wspierającymi GolfTeam, Landsberg, Ostoja Chobienice oraz Gloria Golf Resort.

Wyniki

Chłopcy

Dziewczęta

Galerie


  • 5 Stars Junior Cup 2022
    Kraków Valley Golf & CC

    316 zdjęć

Sponsor generalny

Sponsor wspierający

Sponsor wspomagający

Partnerzy

  • Strona główna
  • Kontakt
  • Informacje
  • Wyniki
  • Galerie