Turniej

5 Stars Junior Cup 2022

Nasza historia

11 – 13 lipca – Gradi Golf Club

Powrót do strony głównej turniejuPowrót

Informacje


W środę 13 lipca zakończył się trzeci w tym sezonie turniej z serii 5 Stars Junior Cup. Zawody zostały rozegrane na podwrocławskim polu Gradi Golf Club. W trakcie turnieju na polu pojawiło się także kilkoro znanych sportowców.

Turniej obfitował w niespodzianki. Podczas rundy treningowej na polu można było spotkać Mateusza Gradeckiego, który rozgrywał mecz z Hubertem Hurkaczem, a drugiego dnia zawodów juniorom towarzyszyli Mateusz Kusznierewicz oraz Michał Ligocki.

W rywalizacji wzięło udział około 50 dzieci. Najniższy wynik zawodów osiągnął Michał Pigulski – 217 uderzeń i to on triumfował w kategorii Chłopców U21 przed Kamilem Sikorą. „Jestem bardzo zadowolony z wyniku, może nie z ostatniej rundy ale ogólnie mam dobry rezultat z 3 rund. Były dołki, gdzie grałem zachowawczo, były dołki gdzie ryzykowałem ale miałem pewność siebie przy tych strzałach, a to najważniejsze.”, powiedział Michał.

Najniższy wynik wśród dziewcząt zagrała Maria Moczarska – 225 uderzeń – zwyciężyła jednocześnie wśród zawodniczek U15. Uzyskując najlepszy rezultat w kategorii kobiet udało jej się awansować do World Amateur Golf Ranking. „Cel został osiągnięty – dostałam się do WAGRu. Jestem zadowolona z mojej ostatniej rundy, w pierwsze dwa dni mogłam trafiać więcej puttów, ale nie było źle”, podsumowała Marysia Moczarska.

Wśród dziewcząt U21 zwyciężyła z rezultatem 226 uderzeń Alina Shchepteva, która na turniej przyjechała z Czech. Pośród osiemnastolatków pierwsze miejsce zajął Szymon Chamera (224 uderzenia) uzyskując sporą przewagę nad Szymonem Uzarem i Mikołajem Pułą. Najlepszą osiemnastolatką okazała się Aleksandra Wójcikowska pochodząca z Wrocław Golf Club. Z 225 uderzeniami pokonała Emilią Dawid o 14 strzałów. Trzecią lokatę zajęła Amelia Rudiak.

W kategorii dziewcząt U15 za Marysią Moczarską na drugiej pozycji uplasowała się Malwina Cegła z 237 uderzeniami, a na trzecim miejscu Zuzanna Mordaka.

Miłosz Kupiec okazał się najlepszym 12-latkiem w kategorii brutto, uzyskując 271 uderzeń. Wśród 12-latków netto triumfował Michał Dudarski przed Luca Lafuite oraz Leopoldem Procotrem.

Najlepszym chłopcem poniżej 10 roku życia został Maksymilian Dudarski, który zagrał 140 uderzeń. Drugie miejsce zajął Mikołaj Rak, a trzecie Franciszek Bancerz.

Podczas turnieju 5 Stars Junior Cup odbyło się spotkanie z Mateuszem Kusznierewiczem i Michałem Ligockim w ramach Akademii Mistrzów Świata. Olimpijczycy opowiadali o piramidzie sukcesu, z czego się składa i jak ją budować by zwiększyć szansę na osiągnięcie sukcesu. Nie raz a wiele razy. Przypomnieli o tym, jak ważne w sporcie są podstawy, takie jak sen, dieta, regeneracja i hobby.  Zgodzili się, że liczy się również droga prowadząca do sukcesu, a nie tylko sam sukces.

„Uważam, że turnieje takie jak 5 Stars Junior Cup pełnią ważną rolą w rozwoju młodych zawodników. Uczą ich zdrowej rywalizacji, wzajemnego szacunku, sposobu radzenia sobie z presją. Są na początku drogi, która niektórych z nich może doprowadzić na szczyt, ważne więc, aby byli odpowiednio przygotowani i uczyli się dobrych nawyków”, powiedział Mateusz Kusznierewicz.

Kolejne rozgrywki z serii 5 Stars Junior Cup rozpoczną się już 23 sierpnia na Mazury Golf&CC.

Wyniki

Chłopcy

Dziewczęta

Galerie


  • 5 Stars Junior Cup 2022
    Gradi Golf Club

    636 zdjęć

Sponsor generalny

Sponsor wspierający

Sponsor wspomagający

Partnerzy

  • Strona główna
  • Kontakt
  • Informacje
  • Wyniki
  • Galerie