Turniej

5 Stars International Cup 2024

Nasza historia

Relacja


Trzy dni trwały rozgrywki 5 Stars International Cup w Belek w Turcji. Obsada była międzynarodowa, pola – Gloria Old Course i Gloria New Course – rewelacyjnie przygotowane, a wyniki, pomimo trudnych warunków świadczą o tym, że zapowiada się niezły sezon dla naszych juniorów.

W turnieju 19-25 5 Stars International Cup na prowadzeniu po pierwszej rundzie znaleźli się Jan Branicki i Kamil Nowak – obydwaj zagrali 76 uderzeń. Po drugiej rundzie jedno uderzenie przewagi zdobył Jan Branicki. Finałowa runda okazała się kluczowa. Janek zagrał +1 – swój najlepszy wynik w tym turnieju. Kamil Nowak zanotował 75 uderzeń, co zapewniło Jankowi Branickiemu zwycięstwo. Trzeci był Kamil Sikora.

„Z gry jestem dużo bardziej zadowolony niż z wyników. Na pewno jest to duża poprawa względem zeszłorocznego turnieju 5 Stars International Cup. Również jest ogromna różnica między tee boxami białymi a żółtymi (z których grałem rok temu). To jest zupełnie inne pole. Ze swojej gry jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza patrząc na to, że jest to środek zimy. W pierwszy dzień grałem najlepiej pod względem taktycznym, technicznym, wykonywania zadań założonych, natomiast najlepiej czułem rundę ostatnią”, podsumował Jan Branicki.

W klasyfikacji U18 niekwestionowaną liderką wśród dziewcząt była Matylda Krawczyńska. W pierwszej rundzie zagrała 3 uderzenia poniżej par, w drugiej rewelacyjny rezultat – pięć uderzeń poniżej par. Trzecią rundą przypieczętowała zwycięstwo, grając -2. Łącznie z wynikiem 10 uderzeń poniżej par zajęła pierwsze miejsce, uzyskując tym samym najniższy rezultat turnieju.

„Trudniejszym polem jest dla mnie Old Course, ponieważ trzeba grać dokładniej i pole jest nieco dłuższe. Tee shoty są trudniejsze, ale jeśli się gra dobrze tee shoty to jest zdecydowanie łatwej. Zarówno Old Course jak i New Coursa są stosunkowo krótkie. Trzeba uważać jednak na niektórych dokach, bo greeny są pofałdowane”, komentowała swoją grę Matylda. „Na Old Course miałam lepsze wyniki, bo mimo że nie trafiałam niektórych puttów, miałam więcej szans na birdie. Moje puttwanie muszę poprawić. Po powrocie zresztą, jadę do Danii do trenera od puttowania, aby mi pomógł, a potem pod koniec lutego gram w Hiszpanii w Copa el Rey”.

Drugą w klasyfikacji dziewcząt U18 była Zuzanna Mordaka, która pokonała Turczynkę Minę Yildrim jednym uderzeniem i to właśnie w finałowej rundzie.

Wśród chłopców w kategorii U18 na prowadzeniu od pierwszego dnia znalazł się Marcin Łukasiuk. W pierwszym etapie rozgrywek zagrał 74 uderzenia, w drugiej o dwa uderzenia więcej, ale stając na tee przed rundą trzecią miał do kolejnego w klasyfikacji zawodnika – Ersina Bilgina Omera – 28 uderzeń przewagi. Finałowa runda umocniła zwycięstwo Marcina, który uzyskał również najniższy wynik wśród chłopców w klasyfikacji generalnej – 234 uderzenia. Tym samym znajdzie się w rankingu WAGR. Trzecie miejsce w tej grupie uzyskał Konrad Górny.

W kategorii U15 pośród chłopców rywalizacja była bardziej zacięta. Po pierwszej rundzie zarówno Michał Cygan jak i reprezentant Turcji Acar Nuh zagrali 83 uderzenia. Po drugiej rundzie trzy uderzenia przewagi zyskał zawodnik z Polski. Finałową rundę Michał zagrał o kolejne cztery uderzenia lepiej i tym samym z siedmioma uderzeniami przewagi znalazł się na najwyższym stopniu podium. Drugi był wspomniany Acar Nuh, a trzeci Robin Stelmasiak.

Pośród piętnastolatek po pierwszej rundzie prowadziła reprezentantka Turcji Asya Altintas z wynikiem 90 uderzeń. Za nią z 4-uderzeniowa stratą znajdowała się Blanca Libera. Blanca drugiego dnia jednak odrobiła straty. Zagrała 76 uderzeń i została liderką w grupie U15 z jedenastoma uderzeniami przewagami do zawodniczki z Turcji. Trzeciego dnia Blanca nie dała odebrać sobie prowadzenia i z pewną 18-uderzeniową przewagą nad Asya Altintas zajęła pierwszą lokatę. Trzecie miejsce należy do Ozdel Egel Mermer.

Karol Gil uzyskał prowadzenie po pierwszej rundzie wśród dwunastolatków. Miał 5 uderzeń przewagi nad Theo Oderinde. W drugiej rundzie utrzymał przewagę, ale już tylko 4 uderzeniami. Ostatniego dnia lepszy wynik, 77 uderzeń, uzyskał Theo, ale to nie wystarczyło. Karol zagrał 81 i został zwycięzcą grupy U12. Na drugim miejscu z jednym uderzeniem straty znalazł się właśnie Theo Oderinde. Trzeci był reprezentant Turcji Ege Aydin.

Wśród dziewcząt U12 najlepszy rezultat uzyskała Idil Avcibasioglu. Wyprzedziła 7 uderzeniami Dorę Cinkilic,  a trzecia była Zaynep Egel  Mermer .

Dzieci poniżej 10 roku życia rywalizowały na polu Gloria Verde, rozgrywając codziennie 9 dołków. Najlepszy był Akabey  Aydin przed dziewczynką Defne Guney i chłopcem Canem Kocaman

Kolejny turniej 5 Stars International Cup dopiero za rok. A tymczasem, w sezonie 2024,  zapraszamy do rywalizacji na 5 Stars Junior Cup by Adrian Meronk.

Wyniki

BOYS

GIRLS

GENERAL

Galerie


 • R1

  135 zdjęć
 • R2

  339 zdjęć
 • R3

  333 zdjęć
 • Runda treningowa

  31 zdjęć
 • Strona główna
 • Kontakt
 • Relacja
 • Regulaminy
 • Program
 • Wyniki
 • Galerie