Aktualności

Rozgrywki w Kraków Valley zakończone

Po trzech dniach zmagań na Kraków Valley Golf&CC 85 uczestników ukończyło rozgrywki 5 Stars Junior Cup by Adrian Meronk. Warunki na polu nie należały do najłatwiejszych, ale pogoda dopisała, jednak zawodnicy najbardziej wspominali roughy, który były według niech wyjątkowo trudne.

W tym roku każde wydarzenie z serii to dwa turnieje – jeden dla juniorów do 18 roku życia oraz drugi dla zawodników w wieku 19-25 lat. Dzieci poniżej 10 roku życia rozgrywają codziennie 9 dołków, a starsi uczestnicy 18 dołków

Po pierwszej rundzie najniższy wynik turnieju uzyskał Jan Branicki – 68 uderzeń, grając z żółtych tee. Trzy uderzenia więcej miała Martyna Muchajer, która wysunęła się na prowadzenie wśród dziewcząt do 18 roku życia. Najniższy rezultat wśród najstarszych zawodników (grających z białych tee) – jeden poniżej par – zanotował Franek Dudek. Tylko jedno uderzenie więcej miała, pochodząca z Czech Marana Polakova.

Drugi dzień nie przyniósł wiele zmian na liście wyników. Martyna Muchajer grała konsekwentnie i z wynikiem łącznym dwa poniżej par nadal była na prowadzeniu w grupie juniorek. Podobnie jak Jan Branicki, który w drugiej rundzie zagrał już nieco słabiej, bo 75 uderzeń, ale to wystarczyło, aby utrzymać pozycję lidera.

W grupie 19-25 Mariana Polakova zrównała się rezultatem z Frankiem Dudkiem, ale na pozycję lidera wskoczyła inna reprezentanta Czech Alina Schepteva, która zdobyła dwa uderzenia przewagi nad pozostałą stawką zawodników.

Trzeci dzień rozgrywek był najbardziej słoneczny, ale i najbardziej wietrzny, co niektórym pomogło w grze, innym wręcz przeciwnie. W turnieju do 18 roku życia prowadzenie utrzymał Jan Branicki, który z wynikiem 219 uderzeń zajął pierwsze miejsce. „Zdecydowanie pierwszy dzień turnieju był dla mnie najlepszy ze względu na moją, można powiedzieć, bezbłędna grę. Następne dni były troszeczkę poniżej oczekiwań, ale uważam, że był to jakiś sprawdzian dla mnie i go zdałem” opowiedział Jan Branicki po rundzie.

Wśród najstarszych dziewcząt w 5 Stars Junior Cup by Adrian Meronk zwyciężyła liderka z dwóch dni – Martyna Muchajer. Tylko jedno uderzenie mniej miała Kleopatra Kozakiewicz, która ostatniego dnia zagrała najlepszy rezultat spośród wszystkich graczy na polu – 69 uderzeń. „Grało mi się bardzo dobrze. Przez ostatnie dwa dni pogoda dopisała, pole było bardzo dobrze przygotowane, ale roughy były bardzo trudne, zresztą jak i piny dnia trzeciego”, powiedziała Martyna Muchajer.

Bardzo emocjonująca była końcówka turnieju 5 Stars 19-25, która zakończyła się dogrywką pomiędzy Frankem Dudkiem a Marianą Polakovą. Trzeciego dnia zawodnicy zagrali identyczny rezultat 73 uderzenia. Prowadząca po dwóch dniach – Alina Shchepteva zagrała cztery uderzenia więcej, co wykluczyło ją z walki o najwyższy stopień podium. Dogrywka należała do Mariany Polakovej, która zagrała birdie i tym samym została zwyciężczynią turnieju.

„Podobało mi się to pole, ale myślę, że jest naprawdę trudne. Jak zagrałam rundę treningową nieco się przestraszyłam. Gra na polu sprawiała mi jednak frajdę, chociaż roughy są naprawdę ciężkie. Wróciłam z USA dwa tygodnie temu i nie grałam tam najlepszego golfa, więc kiedy zagrałam nawet na par pierwszego dnia byłam zadowolona. Drugiego dnia nie najlepiej poszła mi moja pierwsza dziewiątka, zagrałam ją na plus 6 i zakończam 8 powyżej par. Dzisiaj po zagraniu doubla na pierwszym dołku lekko się poddałam, ale na szczęści wzięłam się w garść”, skomentowała swoją grę Polakova.

Dodatkowo w trakcie turnieju rozegrano konkurs GolfTeam Nearest to the Pin, który zwyciężył Leon Krawczyk, a najmłodsi gracze wzięli udział w konkursie puttowania, gdzie najlepszym okazał się Marek Pejas.

W grupie poniżej 15 lat dziewcząt zwyciężyła Malwina Cegła, a wśród chłopców pochodzący z Litwy Kajus Pacauskas. Pośród chłopów do 12 roku życia najlepszy okazał się Miłosz Kupiec. Wśród dzieci najlepszy wynik osiągnęła Alicja Derek.

Następne zawody 5 Stars Junior Cuo by Adrian Meronk już 26-28 czerwca w Modrym Lesie.

  • Strona główna
  • Kontakt
  • Aktualności
  • Turnieje
  • Nasza historia
  • ASM Scholarship
  • Galerie