Aktualności

Po raz pierwszy byliśmy w Czechach

Gospodarzem trzeciego turnieju z serii 5 Stars Junior Cup by Adrian Meronk były Czechy, a dokładnie Prosper Golf Celadna. Na starcie pojawiło się 74 zawodników i jak przystało na ten cykl obsada była międzynarodowa. Oprócz Polaków w zawodach wzięli udział reprezentanci Turcji, Łotwy, Litwy, Węgier i oczywiście Czech.

Pogoda ponownie nie szczędziła zawodników. Bywało upalnie gorąco, ale ulewny deszcz drugiego dnia turnieju spowodował przerwanie rozgrywek na ponad 2 godziny. Finałowa runda przywitała już graczy upalnym, lipcowym słońcem.

Pierwszego dnia najniższy wynik uzyskał Kamil Nowak, który zagrał na jeden powyżej par. Zaledwie dwa uderzenia więcej zanotował Jakub Dalibor Sutor. Obydwaj zawodnicy rywalizowali w turnieju 5 Stars 19-25. Wśród zawodników poniżej 18 roku życia najniższy rezultat uzyskała Słowaczka Frederika Rychtarikova, która zagrała na par pola. Pośród chłopców najlepszy wynik 74 uderzenia – należał do Litwina Kajusa Pacauskasa.

Drugiego dnia warunki były o wiele trudniejsze. Z samego rana było ciepło, ale najpierw delikatny a potem mocny deszcz, spowodował, iż pole przez dwie godziny nie nadawało się do gry. Zawodnicy część uderzeń wykonywali w deszczu, co na pewno mocno utrudniało grę. Wyniki tego dnia również były nieco słabsze, ale… nie dla wszystkich. 67 uderzeń uzyskał w drugiej rundzie Jakub Dalibor Sutor i spokojnie zajął pozycję lidera, mając sześć uderzeń przewagi. Lider z pierwszego dnia – Kamil Nowak – zagrał nieco słabiej – 78 uderzeń. Natomiast wynik – jeden powyżej par pola – zanotowała Czeszka Alina Shchepteva. W turnieju 5 Stars Junior Cup by Adrian Meronk na prowadzeniu utrzymał się Kajus Pacauskas, który zagrał jeden poniżej par i w swojej grupie U15 miał niczym niezagrożoną pozycję lidera.

Trzeci dzień w większości wypadków umocnił jedynie klasyfikację z dwóch dni. Zwycięzcą w turnieju 5 Stars 19-25 został Jakub Dalibor Sutor z łącznym rezultatem -3 i z dwunastoma uderzeniami przewagi do znajdującej się na drugim miejscu zawodniczki z Czech. Alina Shchepteva w ostatniej rundzie zagrała na par i wyprzedziła Kamila Nowaka o dwa uderzenia.

W turnieju 5 Stars Junior Cup by Adrian Meronk, dla juniorów poniżej 18 roku życia, w klasyfikacji WAGR zwyciężył zdecydowanie Kajus Pacauskas jego łączny rezultat to 2 uderzenia powyżej par. Tym samym został on zwycięzcą w swojej kategorii wiekowej U15. Za nim uplasowali się kolejno Viet Nguyen i Michał Cygan.

Wśród 18 latków zwycięstwo należy do Mateusza Zygadło, który po rundzie powiedział: „Pole jest bardzo ciekawe, jest krótkie, więc niektórzy sądzą, że jest łatwe, ale można na nim sporo kombinować”. O grze powiedział: „Pierwszego dnia byłem zadowolony z tego jak zagrałem, byłem jeden powyżej par. Następnego dnia poszło mi gorzej, głównie ze względu na głowę i niepewność. Trzeciego dnia z całokształtu rundy byłem zadowolony. Ogólnie cieszę się z tego, że przekonuję siebie, że potrafię stabilnie zagrać na poziomie blisko para”. W klasyfikacji U18 drugą lokatę zajął Oliwier Onyszkiewicz z 4 uderzeniami starty, a za nim był Adam Maciejak

Wśród dziewcząt mistrzynią kategorii U18 została Frederika Rychtarikova, która utrzymała prowadzenie od pierwszej rundy. Wyprzedziła ona jedenastoma uderzeniami pochodzącą z Turcji Larę Sorguc. Trzecia była Emilia Dawid.

Natasza Klimko okazała się najlepsza wśród piętnastolatek, pokonując Julię Cebulę czterema uderzeniami. Blanca Libera była trzecia.

Wśród 12-latków triumfatorem został Karol Gil z dużą przewagą do kolejnych w stawce zawodników Maksymiliana Dudarskiego i Jana Pawluczka. Pośród dziewcząt w tej grupie triumfowała reprezentantka Turcji Ada Narin przed Ha Vy Nguyen.

Dzieci poniżej 10 roku życia rozgrywały codziennie 9 dołków. Najlepszy okazał się Jan Styczek przed Quynh Chi Nguyen i Lu YiChen.

Kolejne zmagania z cyklu 5 Stars Junior Cup by Adrian Meronk odbędą się w sierpniu  na Mazury Golf&CC.

  • Strona główna
  • Kontakt
  • Aktualności
  • Turnieje
  • Nasza historia
  • ASM Scholarship
  • Galerie